Korábban írtam a Cardiotrainer androidos applikációjáról, akkor láthattátok, hogy vannak előnyei és hátrányai is a programnak. Időközben tesztelgettem azért más progikat is, többek között az Endomondo is górcső alá került. A FB kontómmal léptem be, majd egy darabig nem is foglalkoztam vele. Mindeközben kaptam több baráti felkérést is az Endomondoban és néha-néha belépve megfigyeltem, hogy mennyire közösségi ez az alkalmazás. Tetszett ez a része, plusz motivációt adhat, hogy látom mások mennyit és milyen gyakran futnak és persze azt is látom merre, hozzászólhatok stb.
A Cardiotrainerrel hosszabb használat után kezdtünk elidegenedni egymástól el is mondom miért. Nem nagy probléma és valószínűleg más észre sem veszi. Általában otthonról indulok futni, sajnos ott nehezen talál a készülék GPS jelet, azonban a cardiotrainerben nem látom, hogy mikor van jel és mikor nincs, ha elindítom elindul a számláló, olyan mintha minden rendben lenne, aztán a futás után már otthon azt látom, hogy a futás elején a távot nem, csak az időt számolta. Általában nem sok, maximum 500 méter maradt le, de ez elég zavaró volt.
Az Endomondo kiírja mikor és milyen minőségű jelet talál. Nehezen találja meg a házunknál a jelet, de legalább tudom, hogy van jel, vagy nincs jel. Egyébként áthidaló megoldásként azt találtam ki, hogy a 3G kapcsolatot bekapcsolom a jel keresése alatt, így sokkal gyorsabb az egész folyamat. Már az indulásnál 1-0 a Cardiotrainerrel szemben.
Útközben nagyon hasznos funkciónak bizonyult az Audio Coach. A néni bemondja nekünk kilinként az adott kilin mért sebességet, a távot és az összes időt, így folyamatosan kontrollálhatjuk a sebességünket. Nekem ez nagyon nagy segítség, bár verseny közben még nem próbáltam ki. A futás végén sok információval lát el minket a program, ebben a Cardiotrainer is jó volt, de itt úgy gondolom egy szebb felületen kapjuk mindezt. A webes felület messze lekörözi a Cardiotrainer portálját, vannak kihívások, lehet versenyezni, igazi közösségi élményt kapunk. Az Endomondo közösségi részét nem csak azok élvezhetik, akik a progival rögzítették az edzésüket, van lehetőség importálásra is. A Cardiotrainer úgy éreztem, hogy a fogyni vágyóknak volt remek társ, nem kifejezetten futóknak készült, inkább a súlyunkat tudtuk monitorozni és az elégetett kalóriát, míg az Endomondo a kihívásokkal az igazi sportőrültek szívét is megdobogtatja.
Persze semmi sem lehet tökéletes, nézzük mik a hátrányok. Volt némi problémám a bejelentkezéssel, miután a telefonomon újratelepítettem a programot, de hála a remek help menünek a webes felületen hamar ráleltem a megoldásra. Sok hasznos dolgot olvastam miközben próbáltam megtalálni a kérdésemre a választ, a leggyakoribb probléma a GPS jel volt, sokan írták, hogy nem megfelelő minőségű, néha elmegy, visszajön. A fejlesztő srácok leírták, hogy sajnos ez nem a progin múlik, valahol jó minőségű a jel, valahol nem, a telefonokban nem a legjobb minőségű GPS egységek kerülnek, azonban sokat lehet a jel minőségén javítani ha telefonunkon aktív 3G elérés van. Én csak indulásnál szoktam bekapcsolni amíg jelet fogok, mivel az akkumulátor nem bírná a gyűrődést, bár egyszer ki fogom próbálni, hogy mennyit fogyaszt bekapcsolt nettel. Van 1-2 apróság, ami zavaró lehet, de az ember eltekint ezektől, mert az egész cucc jól átgondolt és egy szép, letisztult felületen kapjuk a szolgáltatást.